Close

Klatki – opcje budowy

Klatki – Opcje

1. Uchwyty do mocowania pasami

Klatki w większości przypadków są maksymalnie dopasowane do bagażnika samochodu, są stabilne. Jednak dodatkowo można je unieruchomić stosując mocowanie za pomocą uchwytów do istniejących uchwytów do mocowania bagażu w samochodzie. W zależności od możliwości, można to zrobić bezpośrednio wykorzystując uchwyty mocowane do klatki, lub używając pasów ściągających poprowadzonych przez uchwyty w klatce i samochodzie.

2. Pasy

Oferujemy pasy do mocowania klatki w bagażniku

3. Tylna ściana – odkręcana – wyjście awaryjne

Dodatkowa możliwość wydostania psa z klatki, w przypadku zablokowania drzwi bagażnika.

opcja 1 – tylne wypełnienie konstrukcji – przykręcane

opcja 2 – tylne wypełnienie konstrukcji – przesuwne

4. Relingi

Jeżeli istnieje taka potrzeba i jest na to miejsce, na dachu klatki montujemy relingi służące do mocowania bagażu. Relingi jednocześnie ograniczają możliwość przemieszczania się bagażu
Możemy je wykonać na dwa sposoby

  • z rurek aluminiowych

  • jako ścianki ograniczające przemieszczanie się bagażu

5. Zatrzask

Drzwi klatki mogą być dodatkowo zabezpieczone zatrzaskiem. Ułatwia on zamknięcie psa w klatce, zwłaszcza psa ruchliwego. Drzwi klatki mogą być zamykane także wyłącznie na zatrzask, bez użycia klamki z zamkiem.

6. Osłona zamka

Osłonę zamka drzwi stosujemy w tedy, gdy istnieje obawa iż pies swoim usilnym staraniem może go zniszczyć. To bardzo rzadki przypadek, ale zdarzało się.

7. Uchwyty do przenoszenia klatek

Klatki można łatwo przenosić i wyciągać z bagażnika łapiąc za pręty drzwi i pręty przestrzeni wentylacyjnej. Dodatkowo jednak zastosować można składane uchwyty, które są bardziej funkcjonalne.

8. Szuflady

Jeżeli jest na to miejsce w bagażniku – na lub pod klatką, możemy wykonać szuflady. Można je wykorzystać do przewożenia przedmiotów dla psa lub innych rzeczy. W szuflady często wyposażone są zabudowy do gabinetów weterynaryjnych i lecznic.

9.Półki

Półki mogą być umieszczone na lub pod klatką. To dodatkowe miejsce na bagaż.

10. Ściany i sufit wykonane ze sklejki laminowanej wodoodpornej

Sklejka laminowana wodoodporna jest nieznacznie mniej odporna na działanie upartego psa. Jest nieznacznie lżejsza od płyty kompozytowej. Kolor sklejki laminowanej – zawsze ciemnobrązowy.

11. W suficie lub w bokach klatki, zamiast prętów, wycięte otwory wentylacyjne

Otwory mogą być okrągłe lub może to być każdy inny kształt.

12. Klatki z nietypowym układem prętów

Możemy wykonać klatki z sufitem wykonanym z prętów. Możemy także wykonać prześwity w górnej części klatki o innej wysokości niż standardowe na dwa pręty. Odległości pomiędzy prętami w drzwiach klatek i w prześwitach, to standardowo około 3,5 cm, odległość ta na życzenie może być mniejsza lub większa

12. Uchwyt na miskę

Przydatny w długiej podróży w upalne dni. Rozmiar uchwytu dostosowany do rozmiaru miski. Uchwyt można zdemontować

13. Klatka może być wykonana z indywidualnym wydrukiem na ścianach lub może być wykonana w zadanym kolorze (za dodatkową opłatą)

14. Profile malowane na dowolny kolor z palety RAL

 

15. Klatka na szafce, z poliwęglanem z otworami zamiast krat

Multiboks, wyposażony w różne udogodnienia i ciekawe rozwiązania. Może posiadać półki lub zamykaną szafkę z płyty meblowej. W drzwiczkach zamiast prętów, zamontowany jest poliwęglan z otworami. Dodatkowo klips do przytrzymania kartek.

16. Trap

Składany trap ułatwiający wejście do klatki. Dzięki składanej konstrukcji zajmuje niewiele miejsca w bagażniku.

17. Siłowniki

Siłowniki ułatwiają otwieranie klatki oraz utrzymują drzwiczki w pozycji otwartej, co umożliwia swobodne umieszczenie psa wewnątrz boksu.