Close

klatki – nietypowe rozwiązania

Klatka z pochyłym dachem

Idealne rozwiązanie do samochodów z niedużym bagażnikiem. Rodzaj nadwozia nie musi być przeszkodą w zakupie klatki Omega System, ponieważ jej kształt może zostać dopasowany do różnej przestrzeni.

SCHEMAT do pobrania / klatka pojedyncza z pochyłym dachem

Klatki z drzwiami unoszonymi do góry

Stosowane są w szczególnych przypadkach, zwłaszcza tam, gdzie kształt bagażnika samochodu uniemożliwia lub utrudnia zastosowanie rozwiązania typowego.
Drzwi klatki w takim przypadku są zwykle wyposażone w sprężyny gazowe – siłowniki utrzymujące drzwi w pozycji otwartej. Sprawia to, że właściciel psa nie podtrzymuje drzwi i ma dwie wolne ręce, co w znaczący sposób ułatwi umieszczenie psa w klatce lub wyjście psa z klatki.

SCHEMAT do pobrania / klatka pojedyncza – otwierana do góry

Klatki z łamanym dachem

Kolejnym rozwiązaniem umożliwiającym zoptymalizowanie wielkości klatki i dostosowanie jej do szczególnych typów bagażnika, to klatki z łamanym dachem.

SCHEMAT do pobrania / klatka pojedyncza, z progiem, łamany dach – otwierana na bok

Klatki przejściowe

Prezentowane rozwiązanie dedykowane jest dla posiadaczy kilku psów i samochodu z dostępem do wejścia dla nich tylko z jednej strony.
Klatki przejściowe posiadają drzwi pomiędzy sąsiadującymi boksami, umożliwiają one wejście psom do odpowiedniej części poprzez klatkę przechodnią. Rozwiązanie to stosowane jest między innymi w samochodach kombi, w których tylny rząd siedzeń został złożony, a na ich miejscu zamontowane zostały klatki.

Zabudowa ze składanym łóżkiem

Klatki różnej wielkości połączone w jedną konstrukcje, z otwieraną półką